Sledujte farní oznámení u jednotlivých farností z důvodů možných změn.
Série fotek, ze kterých se dělaly mj. pohledy kostela ve Mříčné.
K článku přikládáme i pár fotografií k dokreslení slavnostní atmosféry, která panovala v bazilice svatého Petra při svěcení nového královéhradeckého biskupa.
Související článek: Svěcení nového biskupa v Římě očima účastníků
Jednou za tři roky se mladí křesťané scházejí na pozvání Svatého otce v předem vybraném městě. Madrid byl po 6 letech (Kolín nad Rýnem 2005) opět dostupným, a tak se od nás vydal nemalý počet lidí na cestu za papežem.
Jelikož se takové setkání (pro cca 1,5 milionu lidí) samo nepřipraví (bohužel), bylo zapotřebí dobrovolnických sil. Vedle oficiálních dobrovolníků v zelených tričkách s nápisem Voluntario naší výpravě pomáhal ještě nemalý organizační tým složený z Čechů.
Bezmála 130 lidí se sjelo o prvním říjnovém víkendu do Nové Paky, aby se zde, i spolu s naším sídelním biskupem, setkali při prvním Dvojvikariátním setkání mládeže vikariátů Jilemnice a Jičín
Související článek: Dvojvikariátní setkání mládeže 2011
V posledním týdnu se satl Václav Havel bezesporu nejcitovanější a nejpopularizovanější osobou v Čechách. Vydali jsme se proto uctít jeho památku v den pohřbu před Pražský hrad.
Mše svaté začínají pravidelně ve Mříčné, jako jedny z prvních v našem vikariátu. Během roku se zde pravidelně konají od 7:45 každou neděli a vždy o Štědrém večeru zde můžete navštívit půlnoční mši svatou již v 16:00.
Jsem velmi potěšen, že v našem vikariátu probíhá tolik akcí, které se dají považovat za "již tradiční". Vánoční koncert Peřimovského kvarteta je bezesporu jednou z nich.
Nejen touto cestou bych velmi rád poděkoval Václavě "Vendulce" Benešové za poutavou přednášku o Izraeli prokládanou mnoha úryvky a odkazy z Písma svatého. Kdo jste nebyli při tom, litujte a prohlédněte aspoň fotky.
Související článek: Příprava biřmovanců: Izrael křížem krážem s Písmem
Dnešní datum: 21. červen 2026
Liturgický kalendář: 12. neděle v mezidobí (breviář).
Světský kalendář: Alois.